Könyvajánló – 2017. december
Biblia – A legszebb történetek gyerekeknek. Bp. Naphegy Kiadó, 2017.
Heinz Janisch osztrák gyermekkönyvíró 8 ószövetségi és 12 újszövetségi történetet fogalmaz át irodalmi nyelven és irodalmi igényességgel. 2010-ben megkapta a Német Püspöki Konferencia Katolikus Gyermek- és ifjúsági Könyvek díját. A fordítás Abrudán Katalin műfordító munkája, mely a Szent István Társulat Biblia-kiadásán alapul.
Boldizsár Ildikó: Esti mesék a boldogságról. Bp. Móra, 2017. (Esti mesék)
Egyiknek a szerelem, másiknak a pénz, harmadiknak a hírnév, negyediknek az elnyert barátság, ötödiknek az, ha jót tehet valakivel – a boldogság mindenkinek mást jelent, ám a boldogság keresése mindig hasonló: izgalmas, kalandos és tanulságos. Boldizsár Ildikó író-mesekutató ezúttal olyan meséket gyűjtött egybe, amelyek hősei akkor is boldogok akarnak lenni, ha ehhez ezer akadályt kell legyőzniük: így kerülhettek egymás mellé európai és ázsiai népmesék, valamint híres írók klasszikus művei. Az örökké elégedetlen kis kanász, a nehéz sorsú mostohalány, a gyógyulásért bármire kész beteg király, az asszonyok szigetén rekedt királyfi vagy éppen a hiszékeny legény története mind-mind felejthetetlen esti mesék.
Cas Lester: Nixie félnótás téli csodaországa. Bp. Studium Plusz Kiadó, 2017.
Van annál izgalmasabb, mint amikor kinézel a szobád ablakából, és felfedezed, hogy az egész világot belepte a hó? Nixie, a csuda rossz tündér számára ez csak egyvalamit jelenthet… mókát! Miközben a többi tündér buzgón készül a Téli Éjféli Fesztiválra, ő elmegy szánkózni, korizni és persze hógolyózni… De a móka katasztrófába fordul, amikor úgy dönt, hogy rozoga pálcájával még több téli izgalmat varázsol… AJAJ! OLYAN TÜNDÉRT, MINT NIXIE, MÉG NEM LÁTOTT A VILÁG…
Michelle Cuevas: Egy képzeletbeli barát kalandjai. Bp. Maxim Könyvkiadó, 2017. (Delfin könyvek)
Jacques Papier-nek az a sanda gyanúja támad, hogy a húgát, Fleurt leszámítva mindenki utálja őt. Hiába jelentkezik az órákon, a tanárok ügyet sem vetnek rá, a társai sosem válogatják be tesin a csapatba, és a szülei folyton elfelejtenek megteríteni neki az asztalnál. De nagyon megdöbben, amikor végre megtudja az igazat: ő valójában Fleur képzelt barátja! Miután meggyőzi Fleurt, hogy eressze őt szabadon, Jacques meglepő, megható és mindvégig mulatságos útra indul, hogy rátaláljon önmagára: hogy kitalálja, ki is igazából Jacques Papier, és hová tartozik.
Sofía Rhei: A dodó rejtélye. Bp. Főnix Könyvműhely, 2017. (Az ifjú Moriarty kalandjai 1.)
A tizenkét éves James Moriarty briliáns elme, ám rendszeresen bajba kerül, mert szenvedélyesen vonzódik a rejtélyekhez, és sosem tétovázik, ha borsot lehet törni nővére, Arabella orra alá. Amikor bácsikája, Theodosius világ körüli útjáról a szokásos apró ajándékok mellett egy kivételes meglepetéssel, egy dodóval tér vissza Angliába, a Moriarty-házban minden a feje tetejére áll. A rég kihaltnak hitt faj utolsó képviselőjét Theodosius bácsi ünnepélyes keretek között szeretné bemutatni a vendégeknek, csakhogy a madárnak addigra nyoma vész. Az összegyűltek közül mindenki gyanúsított, mindenkinek volt indítéka és lehetősége a rablásra. A rejtélyes ügy megoldásával James nemcsak a tettest leplezheti le, hanem azt is bebizonyíthatja, hogy okosabb a nővérénél.
Noel Streatfield: Korcsolyacipők. Bp. Manó Könyvek (Régi kedvencek)
Miután felépül hosszú ideig tartó betegségéből, Harriet Johnson azt a tanácsot kapja orvosától, hogy korcsolyázzon sokat. A jégpályán az első napon megismerkedik Lalla Moore-ral, akit nagynénje, Claudia nevel. A gazdag rokon szeretné, ha az árva kislányból sikeres korcsolyázónő válna. Bár szinte mindenben különböznek egymástól, Harriet és Lalla hamarosan elválaszthatatlan barátnők lesznek. Lalla tehetsége és vidámsága jó hatással van Harrietre, és az ő kedvessége is ösztönzőleg hat Lallára. Egyre több időt töltenek együtt a pályán. Ám ahogy halványodni látszik Lalla korcsolyázás iránti lelkesedése, úgy bontakozik ki egyre inkább Harriet ösztönös tehetsége. Úgy tűnik, a két lány élete teljesen más irányba tart. Vajon megmarad a szoros barátság kettejük között?